Microsoft szykuje się do poważnej konfrontacji z Apple

Nadchodzą ciężkie czasy dla Apple. Przynajmniej tak wynika ze słów Steve'a Ballmera, który jasno deklaruje, że Microsoft nie zamierza pozostawić konkurentowi "żadnego wolnego miejsca".

Na corocznej konferencji Worldwide Partner Conference zebrani byli również świadkami wystąpienia Steve'a Ballmera, który zadeklarował, że Microsoft szykuje się do poważnej konfrontacji z Apple na wszystkich możliwych polach:

"Chcemy aby było jasne, że nie mamy zamiaru zostawić Apple żadnego wolnego miejsca" - powiedział Ballmer.

Najbardziej oczywistym elementem tej walki z pewnością są pierwsze tablety Microsoftu z systemem Windows 8 - modele Surface RT i Surface Pro. Ballmer przyznał, że spodziewa się, iż w pierwszych 12 miesiącach od premiery urządzenia te sprzedadzą się w liczbie "kilku milionów sztuk".

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

Warto tutaj zaznaczyć, że tablety z "ósemką" szykują także tacy producenci jak HP, Dell, Lenovo, Toshiba, Asustek, Acer (nie jest on jednak zainteresowany architekturą ARM), Sony i Samsung Electronics.

Smartfony

Oczywiście deklaracja Ballmera pociągnęła za sobą pytanie, czy Microsoft wbrew wcześniejszym zaprzeczeniom zamierza również wkroczyć na rynek smartfonów. Tutaj już jednak szef giganta nie był tak odważny w deklaracjach:

"Obecnie pracujemy bardzo mocno nad tabletami Surface. To na nich się skupiamy. To nasza podstawa. Słuchaj, zobaczymy co się wydarzy. W sferze telefonów mamy dobrych partnerów takich jak Nokia. Kocham to co się dzieje z tabletami Surface. Będziemy się koncentrować na nich i na naszych partnerach, którzy zamierzają produkować tablety z Windows 8 i zobaczymy co się wydarzy"

______________

Dokładnie tak. Poczekamy, zobaczymy...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: