Microsoft szykuje się do udostępnienia darmowego systemu Windows?

"Windows 8.1 with Bing" to wersja systemu Microsoftu, która w najbliższych latach zostanie zaoferowana konsumentom za darmo - przekonuje znana blogerka Mary Jo Foley.

Ostatnie dni obfitują w niepotwierdzone doniesienia o kolejnych pomysłach Microsoftu na zwiększenie popularności systemu Windows 8.1.

W jaki sposób chce o to walczyć?

Po pierwsze, jak pisał kilka dni temu Bloomberg, obniżeniem ceny licencji na Windows 8.1 dla producentów sprzętu nawet o 70%, dzięki czemu "okienkowe" komputery stałyby się bardziej atrakcyjne cenowo dla konsumentów.

Zobacz również:

  • Aktualizacje Windows będą tracić ważność. Co to oznacza?
  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday

Kolejny pomysł, znacznie ciekawszy i bardzo zaskakujący, związany jest z zamieszczonymi 21 lutego na blogu Wzor.net zrzutami ekranu wersji Windows 8.1 o nazwie "Windows 8.1 with Bing". Od tego czasu wielu obserwatorów zastanawiało się co to za produkt. Kilka dni temu w serwisie ZDNet znana blogerka Mary Jo Foley opublikowała artykuł, w którym przekonuje, że będzie to system...darmowy.

"Ten nowy SKU, jak twierdzą moje kontakty, to klucz do eksperymentów Microsoftu z monetyzacją. Słyszałam, że w porównaniu do obecnego Windows 8.1 SKU zaoferuje tylko drobne różnice. Stanowił jednak będzie rozwiązanie na przyszłość, kiedy to konsumenckie systemy operacyjne będą darmowe".

Czy to oznacza, że Microsoft nie zarabiałby na Windows? Nie, ponieważ czerpałby zyski dzięki zintegrowanym z systemem usługom podobnie jak to czyni Google w przypadku Chrome OS.