Microsoft: tablety Surface będą kosztowały od 300 do 800 USD

Wielu potencjalnych klientów, jak również producentów tabletów z niecierpliwością oczekuje informacji na temat cen nadchodzących tabletów Microsoftu z rodziny Surface. Nieco więcej informacji na ten temat udzielił właśnie Steve Ballmer.

W czerwcu Microsoft potwierdził, że zamierza wkroczyć na rynek tabletów. Zaprezentował wówczas tablety Surface, które będą dostępne w dwóch wersjach - Pro (z preinstalowanym systemem Windows 8) i RT (z preinstalowanym systemem Windows RT przystosowanym do współpracy z procesorami ARM).

Niestety gigant z Redmond do tej pory nie podał najważniejszej informacji, czyli ile urządzenia te będą kosztowały. Nieco światła na tę sprawę rzucił jednak właśnie Steve Ballmer. W wywiadzie udzielonym The Seattle Times przyznał bowiem, że ceny tabletów Surface będą "prawdopodobnie ustalone na poziomie od 300 USD do 700, lub 800 USD".

Wydaje się, że wypowiedź tę należy interpretować następująco: cena startowa dla tabletów Surface RT wyniesie 300 USD, natomiast za model Surface Pro trzeba będzie zapłacić 700 - 800 USD.

Producenci poczuli ulgę...

Zaprezentowana przez Ballmera strategia cenowa z pewnością przyniosła pewną ulgę dla producentów sprzętu. Wcześniejsze spekulacje na ten temat mówiły bowiem o tym, że Microsoft może ustalić cenę najtańszych modeli tabletów Surface na trudnym do osiągnięcia dla nich poziomie 200 USD.