Microsoft testuje jednocześnie WP 8.1 Update 2 oraz Windows 10 do smartfonów

W Redmond trwają intensywne prace nad nową wersją oprogramowania do smartfonów. Microsoft rozwija jednocześnie kolejną aktualizację Windows Phone 8.1, ale jednocześnie przymierza się już do smartfonowego wydania Windows 10.

Microsoft planuje w przyszłości połączyć Windows oraz Windows Phone w jeden system operacyjny o nazwie Windows 10. Dzięki temu to samo oprogramowanie będzie uruchamiać się na każdym urządzeniu niezależnie od długości przekątnej ekranu i wykorzystanych podzespołów. System sam wykryje, na jakiego typu sprzęcie został zainstalowany i dopasuje do tego interfejs.

Do premiery Windows 10 pozostało jeszcze wiele miesięcy. Microsoft nie zapomina o swoich użytkownikach, którzy teraz korzystają ze smartfonów z systemem Windows Phone 8.1. Microsoft skupia się nie tylko na dystrybucji WP 8.1 Update 1 wprowadzającym obsługę asystenta głosowego Cortala, ale trwają nawet teraz prace nad WP 8.1 Update 2.

Zobacz również:

  • Teams otrzyma zabezpieczenie... przeciwko Microsoftowi
  • Windows 11 będzie posiadał funkcję Wake on Touch - o co chodzi?
Microsoft testuje jednocześnie WP 8.1 Update 2 oraz Windows 10 do smartfonów

Windows Phone 8.1 Update 2 może być ostatnią większą aktualizacją, którą udostępni użytkownikom Microsoft przed wprowadzeniem na smartfony Windows 10 w przyszłym roku. Nie będzie to jednak mimo to tak duża aktualizacja, jak WP 8.1 Update 1. Wśród spodziewanych nowości znajdzie się przełącznik transferu danych w sieci komórkowej w centrum akcji, możliwość sortowania powiadomień oraz wsparcie dla Cortany w wersji alfa w kolejnych krajach.

Znacznie większe zmiany przyjdą dopiero z Windows 10. Wtedy wersja smartfonowa systemu operacyjnego Microsoftu połączy się z edycją desktopową. Wtedy ma zostać też wprowadzony nowy interfejs przeznaczony do phabletów, możliwość grupowania aplikacji oraz dotykowa wersja pakietu Microsoft Office do tabletów.

źródło: wmpoweruser.com