Microsoft testuje nową wersję interfejsu Skype

Przez lata desktopowe wydanie Skype'a wyglądało tak samo i wszyscy się do niego przyzwyczaili. Dziś Microsoft ogłosił, że testuje nowy interfejs tego popularngeo komunikatora audio-wideo.

Pierwsi testerzy mieli okazję podejrzeć nowy wygląd interfejsu już w pod koniec marca, jednak było to objęte ścisłą tajemnicą. Dopiero teraz Microsoft oficjalnie poinformował o testowaniu nowej wersji. Przygotowanie odświeżonego interfejsu zajęło 18 miesięcy, więc sądząc po takiej ilości czasu, zmiany mogą być duże. Tym bardziej, że przygotowywane są równocześnie pod kątem nie tylko Windows 7 i 8, ale także iOS oraz Androida. Może to oznaczać, że Skype stanie się bardziej kafelkowo-tabletowe, co w przypadku "ósemki" nie skończyło się dobrze.

Microsoft testuje nową wersję interfejsu Skype

Jak deklaruje Microsoft, nowy interfejs ma być bardziej przejrzysty i "nowoczesny" - cokolwiek by to nie miało oznaczać. Czy zmiany zostaną wprowadzone, zależy to od opinii testerów. Niestety, póki co nie zaprezentowano ani jednego oficjalnego screenshota z nowego interfejsu, więc elementy, które ulegną zmianie, pozostają póki co w sferze domysłów.

Zobacz również:

  • Windows 11: jak już teraz mieć Google Play Store?