Microsoft testuje użycie Cortany w pakiecie Office

Starsi użytkownicy pakietu Office pamiętają "Spinacza" i innych asystentów, którymi Microsoft chciał na siłę uszczęśliwić ludzi. W Office 2016 prawdopodobnie pojawi się ponownie taki pomocnik - będzie nim znana już Cortana.

Na stronie Windows Phone pojawił się Work Assistant - aplikacja używająca nowego logo Office i opisana jako prototyp beta. Obsługuje komendy głosowe, co dokładnie odpowiada zadaniom Cortany. Zdaniem wielu ekspertów w temacie, ma być to pierwszy krok do zintegrowania wirtualnego asystenta z pakietem biurowym Microsoftu, a podobno sam Bill Gates jest zaangażowany w ten proces. Zarówno Cortana, jak i Work Assistant są częścią planu wprowadzenia do systemu Windows "osobistego agenta", który ma pomagać użytkownikowi we wszystkich czynnościach na komputerze, tablecie i smartfonie, a także służyć za podręczny organizer.

Strona Work Assistant na stronie Windows Phone

Strona Work Assistant na stronie Windows Phone

Integracja Cortany z Office nie byłaby żadną niespodzianką, zważywszy na plan solidnego zintegrowania wszystkich usług Microsoftu. Jeśli któryś z naszych czytelników posiada smartfona z Windows Phone 8.1, może przetestować Work Assistant w każdej chwili - jest to aplikacja dostępna za darmo.