Microsoft testuje własny smartfon z Windows Phone 8

Z najnowszych doniesień The Wall Street Journal wynika, że Microsoft testuje obecnie własny smartfon pracujący pod kontrolą systemu Windows Phone 8.


Zgodnie z doniesieniami The Wall Street Journal firma Microsoft przeprowadza obecnie testy własnego smartfona korzystającego z najnowszych mobilnych "okienek", czyli mającego niedawno oficjalną premierę systemu Windows 8 Phone. Urządzenie to oferować ma ekran o przekątnej mieszczącej się w przedziale "od czterech do pięciu cali".

Przy tej okazji warto przypomnieć, że w październiku serwis China Times informował, iż opracowywany przez Microsoft smartfon będzie dostarczany pod marką Surface (czyli taką samą jak tablety giganta z Windows 8) oraz że jego premiera powinna mieć miejsce w pierwszej połowie przyszłego roku. Ponadto sam Steve Ballmer dał niedawno do zrozumienia, że jego firma zamierza wprowadzić na rynek kolejne urządzenia sygnowane swoją marką.

Partnerzy OEM

Microsoft podejmując decyzję o wprowadzeniu na rynek tabletów Surface naraził się swoim partnerom OEM. Szef firmy Acer przyznał nawet, że rozmawiał z ważnymi osobami w Microsofcie radząc im, aby dokładnie przemyśleli swoją decyzję i to dwa razy. Obecne i wcześniejsze doniesienia na temat planów giganta dotyczących rozszerzenia swojej oferty sprzętowej (smartfony, tablety) oznaczają, że nie zamierza on się jednak poddawać żadnym.

Telefon Kin - totalna porażka

Wchodzący na rynek smartfonów Microsoft ma pewne doświadczenia w tym zakresie. Nie są one jednak przyjemne. W 2010 roku potężną klapą zakończył się bowiem projekt KIN (zakładał on stworzenie linii telefonów przystosowanych do usług społecznościowych), który przyniósł firmie setki milionów strat.

Microsoft Kin

Microsoft Kin

Smartfony Surface - porażka, czy sukces?

W przypadku smartfonów Surface mamy do czynienia z przemyślaną strategią Microsoftu, która będzie zależała od sukcesu rynkowego jego tabletów. Jeżeli będą one się bardzo dobrze sprzedawały (przewiduje to wielu analityków), marka Surface zdobędzie poważanie wśród konsumentów, co pozwoli na przygotowanie pola do wprowadzenia do sprzedaży całej gamy urządzeń z linii Surface.

Oczywiście jak będzie faktycznie, zadecydujemy my, czyli konsumenci.