Microsoft uaktualnia MS Office 2003

Koncern z Redmond udostępnił właśnie drugi pakiet uaktualnień i poprawek dla pakietu MS Office 2003 - Service Pack 2. SP2 zawiera wszystkie udostępnione do tej pory łatki dla aplikacji wchodzących w skład rodziny Office - zarówno te, które znalazły się w SP1, jak i wszystkie patche opublikowane po jego premierze. Na razie uaktualnienie dostępne jest jedynie w kilku językach (m.in. w angielskim, niemieckim oraz francuskim) - udało nam się jednak dowiedzieć, kiedy pojawi się polska wersja Service Packa 2.

Plik instalacyjny SP2, który użytkownik musi pobrać, ma od 50 do 140 MB - jego objętość zależy od tego, ile z udostępnionych do tej pory uaktualnień użytkownik już zainstalował.

SP 2 - łatki...

Service Pack 2 zawiera:

- Service Packa 1 dla Office 2003 (udostępnionego w połowie ubiegłego roku - pisaliśmy o nim m.in. w tekście "Polski SP1 dla Office 2003 już jest!");

- uaktualnienia, usuwające problemy z bezpieczeństwem aplikacji z rodziny MS Office (m.in. luki w zabezpieczeniach Worda, Excela oraz WordPerfecta);

- niezwiązane z bezpieczeństwem uaktualnienia usuwające problemy pojawiające się podczas pracy z aplikacjami z pakietu MS Office;

- uaktualnienia dla aplikacji wykorzystywanych podczas pracy na komputerze typu tablet PC - związane z rozpoznawaniem pisma odręcznego.

Zabierz głos

Przypominamy, że wciąż można wziąć udział w naszej: ankiecie:

Weź udział w ankiecie!

Weź udział w ankiecie!

... i nowości

Nieoficjalne łaty dla Windows

Na temat uaktualnień dla systemów Windows pisaliśmy w materiale "Windows XP Service Pack 3 spod lady". Zapraszamy również do wzięcia udziału w ankiecie.

Przedstawiciele Microsoftu zapewniają, że w Service Packu 2 dla MS Office 2003 znalazły się również łatki, usuwające szereg problemów zgłaszanych przez użytkowników w ramach programu Microsoft Online Crash Analysis.

Nowością jest również mechanizm Phishing Protection - czyli system ochrony przed internetowymi oszustwami. Jest to rozbudowanie dostępnego w MS Outlook 2003 mechanizmu wykrywającego spam (Wiadomości - Śmieci). PP ma skutecznie wyławiać z korespondencji wiadomości zidentyfikowane jako próby wyłudzenia danych personalnych internautów.

Dodatkowe SP2

Warto również wspomnieć, że Service Packa 2 doczekał się nie tylko cały pakiet MS Office 2003, ale także niektóre aplikacje z tej rodziny - Microsoft udostępnił "samodzielne" Service Packi 2 m.in. dla OneNote, Project, Project Server oraz Visio. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że wszystkie uaktualnienia wnoszą znaczące usprawnienia zarówno w kwestii bezpieczeństwa i wydajności, jak i sporo nowych funkcji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Office Online.

Dla kogo SP2?

Microsoft zaleca zainstalowanie Service Packa 2 dla MS Office 2003 użytkownikom następujących aplikacji:

- MS Office Professional Edition 2003

- MS Office Small Business Edition 2003

- MS Office Standard Edition 2003

- MS Office Student and Teacher Edition 2003

- MS Office Basic Edition 2003

- MS Office Access 2003

- MS Office Access 2003 Runtime

- MS Office Excel® 2003

- MS Office FrontPage® 2003

- MS Office InfoPath® 2003

- MS Office Outlook® 2003

- MS Office PowerPoint® 2003

- MS Office Publisher 2003

- MS Office Word 2003

- MS Office 2003 Web Components

- MS Office XP Web Components

Kiedy polska wersja?

Service Pack 2 dla Office 2003 na razie dostępny jest jedynie w kilku wersjach językowych - wśród nich nie znalazła się wersja polska. Praktyka pokazuje jednak, że prace nad zlokalizowaniem takich dodatków nie trwają zwykle dłużej niż 3-4 tygodnie. Nie inaczej będzie i tym razem - jak dowiedzieliśmy się od Bartłomieja Danka, rzecznika prasowego polskiego oddziału koncernu Microsoft, prace lokalizacyjne już trwają i premiera polskiej wersji Service Packa dla MS Office 2003 zaplanowana jest na 18 października 2005 r.

Więcej informacji na temat Service Packa 2 dla Microsoft Office 2003 (w tym pliki do pobrania) można znaleźć na stronie producenta.

Aktualizacja: 19 października 2005 11:12

Ze strony Microsoftu można pobrać już zestaw uaktualnień Service Pack 2 dla pakietu MS Office 2003 w polskiej wersji językowej.