Microsoft uaktualnia Windows Update

Microsoft zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się modernizowanie systemu aktualizacyjnego Windows Update. Przedstawiciele koncernu mówią, że całe przedsięwzięcie potrwa kilka miesięcy - jego efektem będzie znaczne przyspieszenie procesu uaktualniania komputerów z Windows.

Przedstawiciele firmy oficjalnie i ze sporym wyprzedzeniem informują o swoich planach - Microsoft najwidoczniej nie chce, by powtórzyła się sytuacja z września ubiegłego roku, kiedy to niezapowiedziane wprowadzenie istotnych zmian do Windows Update rozwścieczyło część użytkowników.

"Począwszy od końca lipca, przez kilka kolejnych miesięcy będziemy wprowadzać w życie znaczące, infrastrukturalne uaktualnienie dla systemu Windows Update" - zapowiedziała Michelle Haven, product manager działu Windows Update.

Z informacji przedstawionych przez Haven wynika, że uaktualnione zostaną zarówno serwery aktualizacyjne Microsoftu, jak i oprogramowanie klienckie, uruchamiane podczas pobierania poprawek na komputerach z Windows. Wiadomo już, że sama procedura nie zmieni się w znaczący sposób - użytkownicy powinni jednak zauważyć znaczące skrócenie się czasu pobierania i instalowania poprawek (będzie to możliwe m.in. dzięki zoptymalizowaniu procesu analizowania systemu w celu stwierdzenia, jakie łatki są w nim potrzebne).

Michelle Haven przypomniała też, że taka modernizacja Windows Update nie jest niczym nietypowym - Microsoft modernizuje system aktualizacyjny średnio raz na rok.