Microsoft uczy, Microsoft radzi...

Softwarowy potentat z Redmond zapowiedział rychłe opublikowanie zestawu produktów skierowanych przede wszystkim do studentów, uczniów i jednostek edukacyjnych takich jak szkoły i uniwersytety. Wśród zapowiadanych programów znaleźć można zarówno te, zwiększające bezpieczeństwo jak i takie, które ułatwią przygotowanie CV czy pracę z arkuszem kalkulacyjnym Excel.

Firma ogłosiła, że pomiędzy nowymi propozycjami znajdą się aplikacje, które w zamierzeniach chronić będą komputery, do których dostęp ma znaczna grupa ludzi. Microsoft Shared Computer Toolkit wyposażony będzie w liczne narzędzia, miedzy innymi w nowy Disc Protection, śledzący zmiany dokonywane w komputerze i po wylogowaniu się użytkownika przywracający system do pierwotnego stanu. Ułatwi też przyznawanie lub zabieranie uprawnień przez administratorów.

Learning Essentials, kolejna aplikacja, zintegruje pakiet biurowy Office 2003 z ofertą wielu wydawców produktów edukacyjnych na świecie. Dzięki niemu użytkownik uzyska dostęp do nowych szablonów, porad i narzędzi asystujących w programach Word, Excel i PowerPoint. Program będzie wchodził w skład szerszego pakietu, Student 2006, dodatkowo wyposażonego w liczne pomoce naukowe dotyczące przedmiotów uczonych w szkołach, takich jak historia, fizyka, matematyka czy biologia. Prawdopodobnie w sierpniu ukaże się też nowa, dostępna online wersja MSN Encarta, działająca z nowym interfejsem i zawierająca hasła w siedmiu wersjach językowych.

Nowe rozwiązania dostępne mają być dla użytkowników systemu operacyjnego Windows XP, za darmo w drodze aktualizacji starszych wersji lub dla subskrybentów innych, podobnych produktów Microsoftu. Ceny sklepowe nie są jeszcze znane.

WIęcej informacji: Microsoft