Microsoft udoskonala zabezpieczenia dla kont użytkowników

Zabezpieczenia konta Microsoftu chronią nie tylko pocztę Outlook i dane na dysku SkyDrive. W nowych wersjach systemu Windows połączone jest ono z głównym kontem użytkownika komputera. Aby lepiej chronić nas przed kradzieżą cyfrowej tożsamości Microsoft wprowadza dodatkowe zabezpieczenia.

Użytkownicy produktów Microsoftu dostaną niedługo nową zakładkę w ustawieniach swojego konta. Na stronie internetowej pojawi się podmenu o nazwie Ostatnia aktywność. Za jego pośrednictwem będzie można sprawdzić, gdzie i kiedy ostatnio nastąpiło logowanie na konto. Wyszczególnione zostaną także nieudane próby wpisania hasła oraz inne akcje związane ze zmianami zabezpieczeń konta.

Jeśli użytkownik będzie miał wrażenie, że to nie on logował się lub dokonywał zmian na koncie w danym czasie lub lokalizacji, będzie miał możliwość wciśnięcia guzika “To nie byłem ja”. Spowoduje to zatrzymanie podejrzanej aktywności. W takim przypadku warto naturalnie od razu, na wszelki wypadek, zmienić hasło. (Na jakie? Zobacz: Telepathwords od Microsoftu zgadnie kolejne litery Twojego hasła).

Microsoft udoskonala zabezpieczenia dla kont użytkowników

Microsoft

Użytkownik już teraz jest powiadamiany mailowo o próbach zmiany hasła na główny adres email, ale nowością ma być możliwość zdefiniowania numeru telefonu, na który przyjdą powiadomienia SMS. Ostatnią zapowiedzianą zmianą ma być możliwość wygenerowania specjalnego kodu odzyskiwania dla osób, które zdecydowały się na dwustopniowe uwierzytelnianie. Będzie go można użyć, gdy nie będzie się dało użyć żadnej innej metody.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [25.10.2021]
  • Sprawdź, czy Twóje hasła na iPhone są zagrożone!
  • Windows 11 aktualizacja KB5005188 - co nowego?