Microsoft udostępni system Windows 8 Release Preview na początku czerwca

Steven Sinofsky poinformował, że system Microsoft Windows 8 w wersji "Release Preview" zostanie udostępniony w "pierwszym tygodniu czerwca".


Steven Sinofsky, szef działu Windows i Windows Live podał informację o udostępnieniu najnowszego systemu Microsoftu w wersji "Release Preview" podczas zorganizowanej w Japonii konferencji Windows 8 Developer Days oraz za pośrednictwem konta Building Windows 8 na Twitterze.

Windows 8 Release Preview zostanie więc wydany w nieco ponad trzy miesiące po wersji Consumer Preview. Będzie to wersja testowa systemu kandydująca do finalnej, która powinna się pojawić w okolicach października.

Microsoft kontra Apple

"Tabletowo-desktopowy" Windows 8 pojawi się w około 2 miesiące po premierze systemu Mac OS X Mountain Lion. Warto tutaj zauważyć, że wraz z nim Microsoft zaprezentował inne podejście od firmy Apple, która dla swoich tabletów przeznaczyła system iOS.

Z logo to pomyłka

Nie chodzi jednak o to, że Microsoft zmienił zdanie co do nowego loga, które zamierza wprowadzić wraz z systemem Windows 8. Po prostu podczas pokazywanych na konferencji zdjęć pewne zamieszanie wywołał fakt, że w ich dolnym prawym rogu znalazło się stare falujące logo.

Aby uciąć pojawiające się spekulacje na ten temat Microsoft przyznał, że zostało ono tam umieszczone przez pomyłkę.

Cztery wersje nowych "okienek"

Warto przypomnieć, że system Microsoft Windows 8 zostanie wydany w czerech edycjach:

Windows 8 - dla użytkowników domowych

Windows 8 Pro - do zastosowań biznesowych

Windows RT - dla urządzeń z procesorami ARM

Windows 8 Enterprise - dla przedsiębiorstw zamawiających systemy dla większej liczby stanowisk

Ponadto możemy oczekiwać całkiem pokaźnej gromadki pierwszej fali tabletów, które powinny zagościć na rynku po jego premierze. Zdaniem serwisu DigiTimes.com czołowi producenci szykują bowiem aż 32 takie urządzenia.