Microsoft udostępnia Office 2016 Mac Preview

Wszyscy posiadacze Mac OS X mogą od dziś testować dedykowane im wydanie pakietu Office. To największa aktualizacja aplikacji od czasu wydania jej w 2011 roku.

Pakiet zawiera zaktualizowane wersje takich programów jak Word, Excel, PowerPoint, OneNote oraz Outlook. A jakie zmiany? Przede wszystkim odświeżony interfejs użytkownika, w którym pojawiły się m.in. nowe ikonki, podręczne narzędzie do zgłaszania zauważonych usterek (uśmiechnięta buzia w prawym, górnym rogu każdej aplikacji) czy też możliwość przeglądania swoich dokumentów na zewnętrznym serwerze. Poza tym rewolucji nie ma - ale czego nowego można by się jeszcze spodziewać po tym pakiecie, który ma już wszystko, czego może zapragnąć zarówno użytkownik domowy, jak i klient biznesowy?

Reklama Office - grafika z oficjalnej strony pakietu

Reklama Office - grafika z oficjalnej strony pakietu

Jak i inne wydania Preview, tak i to zostało udostępnione przez Microsoft za darmo - w zamian za odzew użytkowników oraz zgłaszanie przez nich dostrzeżonych bugów. Pełna, komercyjna wersja ma ukazać się w połowie 2015 roku. Jeśli macie Mac OS X,to ważna informacja - Office 2016 for Mac Preview działa tylko na Yosemite (10.10). Mający ponad 2,5 GB plik instalacyjny można pobrać ze strony Microsoftu, a wymagana ilość miejsca na dysku to 6 GB. Jeśli na komputerze znajduje się Office 2011, w niczym to nie przeszkadza.