Microsoft udostępnia OneNote dla OS X. Możecie go pobrać za darmo z Mac App Store

Microsoft poinformował o udostępnieniu OneNote w wersji współpracującej z systemami Apple OS X.

Program komputerowy OneNote firmy Microsoft przeznaczony jest do łatwego tworzenia i organizowania notatek zapewniając dostęp do nich zarówno za pośrednictwem komputerów, jak i mobilnych urządzeń takich jak tablety i smartfony.

"Nieważne czy jesteś w domu, w biurze, czy podróżujesz Twoje notatki są zawsze z tobą" - Microsoft zachwala możliwości OneNote.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka - przegląd aktualnych promocji [Aktualizacja 24.10.2021]
  • Windows 10, Windows 11: jak znaleźć klucz aktywacyjny systemu?

Aplikacja jest synchronizowana z usługą OneDrive i pozwala m.in, na dołączanie do notatek screenshotów, zdjęć, plików audio i video, skanowanie dokumentów, pisanie odręczne oraz optyczne rozpoznawanie znaków (OCR). Do wczoraj dostępna była w wersji webowej i wspierała platformy Windows (także środowisko Modern), Windows Phone, iOS i Androida. Dzisiaj, jak właśnie poinformował Microsoft, pojawiła się także jej nowa wersja przeznaczona dla użytkowników komputerów Mac.

Aplikacja OneNote for Mac jest darmowa, waży 235 MB i można ją już pobrać ze sklepu Apple z aplikacjami. Dostępna jest w języku polskim i wspiera systemy OS X w wersji 10.9 lub nowszej.

To nie wszystko...

Dodatkowo Microsoft poinformował, że udostępnił także API w chmurze, który może umożliwić "przygotowanie każdej aplikacji na komunikację z usługą OneNote".

Więcej informacji znajdziecie tutaj.