Microsoft udostępnia dla wszystkich serwis społecznościowy So.cl

Microsoft udostępnił dla wszystkich użytkowników serwis społecznościowy So.cl. Skierowany on jest przede wszystkim do studentów.

So.cl to serwis społecznościowy będący jednak w dalszym ciągu projektem eksperymentalnym Microsoftu, który przeznaczony jest dla uczniów i studentów. Jego zadaniem jest dokładniejsze sprawdzenie w jaki sposób internauci dzielą się informacjami.

Serwis So.cl łączy sieć społecznościową z wyszukiwaniem treści dostępnych publicznie w sieci w celu promowania nauki. Słowo "społeczny" nie oznacza jednak tutaj, że ma on zastąpić w pełni funkcjonalne wyszukiwarki oraz narzędzia społecznościowe. Wykorzystuje bowiem jedynie minimalny zestaw dostępnych z ich poziomu funkcji.

Nowe narzędzie Microsoftu powinno zainteresować przede wszystkim studentów pracujących w grupach. Dzięki niemu będą się oni mogli dzielić wynikami swoich internetowych poszukiwań, oglądać wspólnie klipy z YouTube'a oraz tworzyć "bogate posty" zawierające elementy wizualne.

Aby skorzystać z So.cl należy być pełnoletnim. Nie trzeba zakładać żadnego konta: identyfikowani jesteśmy podając dane do Facebooka, lub Windows Live.

Prywatność

Jeżeli chodzi o kwestię prywatności, osoby bardzo ją ceniące chyba raczej się nie skuszą w tej chwili na korzystanie z nowego serwisu. Microsoft bowiem jasno przyznaje, że wszelka nasza aktywność będzie rejestrowana, przetwarzana i ogólnie dostępna dla wszystkich innych użytkowników.