Microsoft udostępnia do testów Windows 7 build 7048

Gigant z Redmond udostępnił wybranym partnerom i testerom - uczestniczącym w technicznym programie TAP (Technical Adoption Program) - kolejny build następcy Visty - Windows 7, kompilację 7048. System jest już oznakowany jako wersja RC (Release Candidate), jednak najpewniej nie będzie to build, który zostanie upubliczniony do testów już kwietniu br.

Pierwsza beta Windows 7 została oddana w ręce testerów w styczniu br. Od tej pory na Microsoft Connect nie dostępna była żadna nowsza kompilacja, choć Microsoft przygotował od tego czasu co najmniej kilkanaście buildów wewnętrznych systemu. Nowa wersja Windows 7 ma oznaczenie 7048.0.x86fre.winmain.090219-1845, co oznacza, że została skompilowana 19 lutego 2009 roku o godzinie 18:45.

Microsoft rozesłał już pierwsze zaproszenia do testów nowej wersji systemu. Jego treść znaleźć można w serwisie Win7.in (w j. ang.). Pierwszą kompilacją, która oznaczona była już jako RC był build 7036. Jednak pewne plotki mówiły, iż dopiero build 7048 będzie mógł nosić takie miano. I rzeczywiście, nowa kompilacja wprowadza wiele nowości, które Microsoft zapowiedział w edycji Release Candidate systemu. Szerzej pisaliśmy o tym w artykułach: "Czy Windows 7 zabije QuickTime'a na PC?" oraz "Windows 7 RC: Microsoft zapowiada liczne zmiany".

Microsoft udostępnia do testów Windows 7 build 7048

Pulpit Windows 7 7048 (źródło: WinFuture.de)

Nowa kompilacja Windows 7 znajduje się obecnie w rękach testerów. Publiczna premiera pierwszego kandydata na wersję finalną następcy Visty zapowiedziana jest na 10 kwietnia br. Najprawdopodobniej publiczny build będzie innym. Microsoft ma jeszcze dużo czasu na opracowanie kolejnych kompilacji, a biorąc pod uwagę szybkość postępów pracy nad Windows 7 jest to niemal pewne. Galerię zdjęć kompilacji 7048 zobaczyć można w serwisie WinFuture.de.

Warto przeczytać: artykuły: "7 powodów, aby pokochać Windows 7" oraz "7 powodów, aby znienawidzić Windows 7"