Microsoft udostępnia dysk ratunkowy dla komputerów unieruchomionych poprawką bezpieczeństwa

Microsoftu udostępnił dysk ratunkowy dla użytkowników systemu Windows 7, którzy mają problemy po zainstalowaniu ostatniej paczki aktualizacji bezpieczeństwa.

Kilka dni temu w Internecie pojawiło się wiele wpisów osób korzystających z systemu Windows 7, które po zainstalowaniu ostatniej paczki poprawek bezpieczeństwa o numerze KB2823324 napotkały na poważne problemy objawiające się:

- unieruchomieniem programów antywirusowych

- powtarzającym się się restartem komputera oraz pojawianiem się ekranu Blue Screen of Death

Microsoft potwierdził występowanie tego bardzo kłopotliwego błędu i zalecił wszystkim użytkownikom odinstalowanie wspomnianej poprawki. Co jednak z tymi, którzy nie mogą uruchomić systemu? Dla nich przeznaczony jest udostępniony właśnie przez giganta dysk ratunkowy. Jego obraz KB2840165-Win7-RTM-SP1-X86.iso pozwala na stworzenie bootowalnego DVD lub USB, które umożliwiają usunięcie kłopotliwej aktualizacji i przywrócenie normalnej pracy systemu.

Narzędzie to "waży" ok. 220 MB i przeznaczone jest dla komputerów wyprodukowanych po 2004 roku oraz 32-bitowych wersji Windows 7. Pamiętać też należy, że nie będzie można z niego skorzystać, gdy włączony jest Bitlocker.

Więcej informacji tutaj.


Zobacz również