Microsoft udostępnia swoją aplikację antywirusową na urządzenia z systemem iOS oraz Android

Smartfony otrzymają aplikacje antywirusowe od samego Microsoftu. Czego możemy się po nich spodziewać?

Microsoft od wielu lat nie radzi sobie na intratnym rynku mobilnym, który cały czas przynosi gigantyczne zyski. Po miliardowych wtopach z Windows Mobile i jego następcy - Windows Phone Microsoft na chwilę odpuścił sobie smartfony i skoncentrował się na komputerach osobistych.

Microsoft udostępnia swoją aplikację antywirusową na urządzenia z systemem iOS oraz Android

Źródło: microsoft.com

Niestety trendy rynkowe szybko się nie zmienią i obecnie to mobile wypiera komputery stacjonarne w związku z czym Microsoft znowu próbuje zaistnieć na tym rynku. Po lepszym zintegrowaniu systemu Android z Windows 10 oraz udostępnieniu kluczowych aplikacji na zielonego robocika Microsoft dalej uparcie dąży do pojawianie się na stałe w branży mobilnej. Po klęsce ze sprzętem i systemami operacyjnymi skupiono się na produkcji oprogramowania na inne platformy.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Microsoft od wielu lat oferuje własne oprogramowanie antywirusowe o nazwie Defender, które najpierw było samodzielną aplikacja, a od kilku lat jest zintegrowane z systemem operacyjnym Windows. Wszystko wskazuje na to, że gigant z Redmond jest zadowolony bo zdecydował się na udostępnienie aplikacji antywirusowej Defender na komputery Mac. Teraz dowiedzieliśmy się, ze Microsoft zamierza wprowadzić Defendera na urządzenia mobilne. Microsoft obrał sobie na celownik dwie najpopularniejsze platformy - iOS oraz Androida.

Według Microsoftu "Zapewnienie kompleksowej ochrony na wielu platformach za pomocą jednego rozwiązania i uproszczonego widoku jest ważniejsze, niż kiedykolwiek. W przyszłym tygodniu na konferencji RSA przedstawimy podgląd naszych inwestycji w mobilną obronę przed zagrożeniami dzięki pracy, jaką wykonujemy w celu wprowadzenia naszych rozwiązań na systemy Android i iOS."

W przyszłym tygodniu Microsoft zamierza zdradzić więcej szczegółów na temat swojej aplikacji Defender na urządzenia mobilne. Jesteśmy bardzo zainteresowani tym, jak wyglądać będzie Defender na iOS'a, który jak doskonale wiadomo jest systemem zamkniętym, który nie pozwala na modyfikację, a także dostęp do plików systemowych. Nie zdziwimy się, jeżeli Defender na iOS zapewni jedynie bezpieczną przeglądarkę sieciową z wbudowanym VPN.

Źródło: ubergizmo.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: