Microsoft udostępnia wreszcie nową wersję Windows 10 w Windows Insider

Członkowie programu Windows Insider otrzymuje nową wersję beta systemu Windows 10. Nie wprowadza ona zbyt wielu zmian. Gabriel Aul zdradza natomiast, kiedy możemy się spodziewać nowości.

Entuzjaści Microsoftu mogą zapisać się do programu Windows Insider i pomóc firmie z Redmond w pracach nad nowymi wersjami systemu operacyjnego. W zamian za to uczestnicy programu mogą korzystać rozwojowej wersji systemu Windows 10 i mieć wpływ na to, w jakim kierunku oprogramowanie będzie rozwijane.

Microsoft udostępnił członkom Windows Insider kolejną wersję Windows 10. Ostatnie wydanie systemu operacyjnego w wersji beta miało miejsce 11 listopada. Teraz, po pięciu tygodniach oczekiwania, pojawiła się nowa edycja. Poprawiono w niej kilka błędów, ale zmiany są kosmetyczne.

Na aktualizację Windows 10 z programu Windows Insider przyszło użytkownikom czekać o dwa tygodnie dłużej niż w wakacje. Wtedy program został zawieszony na trzy tygodnie po oficjalnej premierze systemu 29 lipca.

Nowa wersja beta Windows 10

Nowa wersja beta Windows 10

Windows 10 build 11082 nie różni się zbytnio od poprzedniej wersji na pierwszy rzut oka. Gabriel Aul, szef inżynierów Microsoftu, uczula by nie spodziewać się zbyt wielu zmian. Więcej nowości użytkownicy powinni zobaczyć w buildach udostępnionych na początku przyszłego roku.

Jak na razie programiści Microsoftu skupiają się na tym, by uporządkować kod. Pozwoli to na łatwiejsze dodawanie nowych funkcji w przyszłości. W przyszłym miesiącu tempo aktualizacji ma przyspieszyć, ale będzie się to zapewne wiązało z większą ilością błędów.