Microsoft udostępnia za darmo Office dla systemów mobilnych!

Dzisiejszy dzień to mała rewolucja. Microsoft postanowił udostępnić Office w wersji mobilnej za darmo, a nadto zapowiedział specjalną, także bezpłatną wersję specjalnie dla tabletów z Androidem.

Z pewnością do intensywnych prac nad takim wydaniem skłonił Microsoft sukces edycji na iOS. Od momentu premiery (marzec 2014) pakiet został pobrany z App Store ponad czterdzieści milionów razy. Wydanie beta pakietu na Mac OS X ma mieć miejsce w marcu 2015 roku wraz z premierą klienta pocztowego Outlook for Mac. Ale do Androida wróćmy - szykowany pakiet przeznaczony jest dla nowszych wydań tego systemu operacyjnego, poczynając od 4.4 (KitKat) wzwyż. Nazywać się będzie po prostu "Office for Android", a zainteresowani już mogą zapisywać się do testów wczesnej wersji.

Pełne wydanie pakietu planowane jest na pierwsze półrocze przyszłego roku i - uwaga, uwaga - ma być również całkowicie darmowe, z czego mogą korzystać już użytkownicy iOS-ów. W dodatku otrzymują wraz z tą informacją aktualizacje elementów pakietu na iPoda i iPada. Mało tego - ogłoszono również, że wydanie Office dla Windows 10 ma być dość przebudowane i zaimplementowana zostanie w nim funkcja przełączania interfejsu na wersję specjalnie dedykowaną urządzeniom dotykowym. Na blogu Office'a pojawiło się nowe motto, które ma przyświecać opisanym tu działaniom" "Office wszędzie, dla każdego". I jak widać - nie jest to tylko pusty slogan reklamowy. Choć być może do takich działań skłania Microsoft coraz silniejsza konkurencja ze strony darmowych aplikacji, jak LibreOffice czy Open Office.