Microsoft udostępnia za darmo Teams. Przyczyna? Koronawirus!

Microsoft bardzo poważnie traktuje zagrożenie koronawirusem i postanowił pomóc ludziom w uniknięciu ryzyka infekcji. Teams od dzisiaj do 2021 roku będzie udostępnione za darmo.

Microsoft chce w ten sposób umożliwić ludziom zdalną współpracę, aby nie musieli w drodze do pracy - i w samej pracy - stykać się z potencjalnymi nosicielami koronawirusa. Platforma Teams to połączenie czatu, miejsca wirtualnych spotkań, zapisywania notatek oraz wymiany plików. Stanowi część Office 365, w związku z tym w normalnej sytuacji nie jest dostępna za darmo, jednak nietypowe wydarzenia wymagają nowych rozwiązań. Aby użytkownicy mogli wykonywać swoje prace z domu, bez konieczności wychodzenia i narażania się na infekcję, gigant z Redmond ogłosił, że licencje na Microsoft Teams będą rozdawane za darmo

Nie tylko firmy, ale również osoby prywatne mogą skorzystać z tej oferty - jedyne, czego potrzeba, to adres e-mail związany z miejscem pracy lub edukacji. Użytkownicy adresów Gmail oraz Outlook mogą pobrać wersję freemium. W przypadku większych grup pracowników, można aplikować po półroczną, darmową licencję Office 365 E1. Z kolei dla placówek edukacyjnych przygotowano darmowe licencje dla Office 365 A1. Jak ogłosił Microsoft, dostarczy wszystkim zarejestrowanym użytkownikom swoje powiązane z daną licencją usługi.

Oferta producenta jest ważna do stycznia 2021 roku. Wersja freemium oferuje 10GB miejsca w chmurze na pliki robocze zespołu, a także 2GB na użytkownika i wersje online aplikacji Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote.

Rejestracji można dokonać na tej witrynie.