Microsoft udostępnia za darmo kod Allegiance!

Komercyjna porażka wydanej w 2000 roku strategii Allegiance, wraz z niesłabnącym zainteresowaniem ze strony niewielkiej (ale oddanej) społeczności fanów, skłoniła Microsoft do udostępnienia kodu źródłowego gry za darmo.

Mimo znakomitych opinii specjalistów z branży, Aliegance – kosmiczna hybryda strategii czasu rzeczywistego i taktycznej gry akcji - okazała się rynkowym niewypałem. W pierwszym roku rynkowego żywota grę sprzedano w mniej niż 29 000 egzemplarzy, co pozwoliło jej w 2000 roku w serwisie GameSpot zdobyć tytuł "Najlepszej gry na PC 2000, w którą nikt nie zagrał".

Mimo komercyjnego fiaska, Aliegance zdołała jednak zdobyć sobie nieliczne, ale za to oddane grono fanów, które wciąż bawi się najróżniejszymi modyfikacjami gry. Zadziwiony jakością owych modyfikacji zespół Microsoftu postanowił więc udostępnić za darmo kod źródłowy gry.

Ze względu, na fakt, że programiści odpowiedzialni za powstanie gry zajęci są obecnie nowymi projektami, udostępniona wersja kodu nie została w żaden sposób przystosowana do wykorzystania z najnowszymi narzędziami. Korporacja nie zapewnia również żadnej uzupełniającej dokumentacji. Na razie plik z kodem źródłowym można pobierać tylko z oficjalnej strony gry.

Plik z kodem źródłowym z najdziecie pod adresem:

http://research.microsoft.com/research/allegiance/


Zobacz również