Microsoft: ukarać Lindows!

Producent systemu Windows zażądał od holenderskiego sądu ukarania firmy Lindows grzywną w wysokości ponad 123 tys. USD za każdy kolejny dzień, w ciągu którego witryna www.Lindows.com będzie dostępna dla internautów z krajów Beneluksu. To konsekwencja wyroków, wydanych przez sądy tych krajów - zgodnie orzekły one, że nazwa "Lindows" jest zbyt podobna do nazwy "Windows" i dlatego producent systemu Lindows nie może używać tej marki na terenie Belgii, Holandii i Luksemburga.

Przedstawiciele Lindows narzekają, że żądania Microsoftu są zdecydowanie przesadzone, ponieważ firma dostosowała się już do większości postanowień sądów - m.in. poprzez wycofanie swoich produktów z krajów Beneluksu i umieszczenie na swojej stronie internetowej informacji, że, zgodnie z wyrokiem, system Lindows nie będzie sprzedawany w tych krajach.

Dla Microsoftu to jednak za mało - firma domaga się, by Lindows całkowicie zrezygnował z promowania swoich produktów w Belgii, Holandii i Luksemburgu. Żądania koncernu są odpowiedzią na nietypową taktykę Lindows, ogłoszoną w połowie lutego - firma poinformowała o zmianie nazwy swojego produktu z Lindows na... Lin---s. Z oświadczenia wydanego przez firmę wynika, że zmiana nazwy systemu związana była właśnie z ostatnimi orzeczeniami europejskich sądów, które zdecydowały, że nazwa Lindows jest zbyt podobna do nazwy systemy Windows Microsoftu.

Zobacz również:

  • Beta testy Google Play na Windows ruszyły! Pierwsi użytkownicy już grają
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [21.01.2022]

Producent systemu stworzył nawet oddzielną stronę internetową, poświęconą temu produktowi -http://www.lin---s.com . Warto jednak zaznaczyć, że nawet na niej znalazła się adnotacja, że oprogramowanie firmy nie jest dostępne dla klientów z krajów Beneluksu.