Microsoft ulepsza Xboxa 360

Dosyć optymistyczne oświadczenie wydała ostatnio firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Przedstawiciel konsorcjum twierdzi, że od niedawna w konsolach Microsoftu instalowane są inne wersje kostek RAM. Według specjalistów z firmy składającej Xboxa 360, nowsza pamięć ma być tańsza. Najważniejsze jednak, że kostki mają lepiej znosić wysoką temperaturę.

Gdyby doniesienia okazały się prawdziwe, to mogłyby stanowić przełom w sprawie nękanej problemami technicznymi konsoli Microsoftu.

Przegrzewanie się jest bowiem najpoważniejszym problemem jaki dotyka maszynkę. Wątpliwości pojawiają się wraz z wysłuchaniem opinii redaktorów serwisu "Ars Technica". Ci utrzymują, że zmiana kostek RAM na celu obniżenie kosztów, nie zaś zapewnienie konsoli lepszego chłodzenia.

Póki co nie wiadomo kiedy nowe wersje hardware'u wejdą na rynek. Microsoft zapewnia, że pewne modyfikacje w konsolach już zostały poczynione. Taktyka firmy ma więc iść w dwóch kierunkach. Z jednej strony wydłużenie gwarancji na sprzęt do 3 lat, a z drugiej polepszenie jakości konsoli.

Przedstawiciele giganta z Redmont zapewniają, że problem przegrzewania się konsol jest cały czas monitorowany. Pomniejsze ulepszenia są wprowadzane na bieżąco, jednak całkowite wyeliminowanie problemu będzie bardzo dużym wyzwaniem.

Na razie nie widać szansy na szybkie rozwiązanie problemu. Z rozmaitych zestawień wynika, że 360 należy do najczęściej psujących się konsol na rynku.