Microsoft umieścił przez pomyłkę witrynę Windows 7 RC

26 marca br. na jednej z podwitryn TechNetu, Microsoft umieścił stronę pobierania Windows 7 RC! Stało się to jednak troszkę za szybko, gdyż publiczna premiera kandydata na wersję finalną nowych okienek spodziewana jest dopiero w maju - potwierdza to zapis na wspomnianej stronie.

Witryna, która "wyciekła" znajdowała się pod adresem: technet.microsoft.com/ru-ru/evalcenter/dd353205(en-us).aspx?ITPID=carem - obecnie prowadzi do Windows 7 beta. Udało nam się jednak, przed jej usunięciem, zrobić zrzuty ekranowe zawartości i zapoznać się z informacjami na niej umieszczonymi.

Najistotniejszą informacją jest data premiery systemu: na stronie widniał zapis, że ma to być już w maju br., tym samym zostały potwierdzone wcześniejsze doniesienia. Windows 7 RC używać będzie można do czerwca 2010 roku, natomiast samo pobieranie pierwszego kandydata na wersję finalną możliwe będzie przynajmniej do końca czerwca br. Microsoft zapowiada także nielimitowaną ilość kluczy aktywacyjnych.

Microsoft umieścił przez pomyłkę witrynę Windows 7 RC

Witryna pobierania Windows 7 RC

System dostępny będzie oczywiście w wersji 32-bitowej, jak i x64, w pięciu wersjach językowych: angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, japońskiej i francuskiej. Na wspomnianej stronie znajdowały się łącza do pobrania, jednak wybór wersji i zatwierdzenie przyciskiem GO prowadziło do nikąd.

Zapraszamy do Centrum Windows 7 w PCWorld.pl

Warto przeczytać: artykuły "7 powodów, aby pokochać Windows 7", "7 powodów, aby znienawidzić Windows 7" i "7 cech Windows 7, których jeszcze nie znacie"