Microsoft uruchamia MarketPlace for Mobile

Gigant z Redmond rozpoczął testy MarketPlace for Mobile, który stanowić ma konkurencję dla App Store Apple'a. Nowa usługa, którą Microsoft zapowiedział podczas konferencji WMC (World Mobile Congress), jest jedną z trzech dedykowanych telefonom z Windows Mobile.

Usługa MarketPlace for Mobile znajduje się pod adresem: www.microsoft.com/windowsmobile/catalog/cataloghome.aspx i gromadzi w jednym miejscu wszystkie popularne aplikacje i dodatki dla urządzeń (zarówno Pocket-PC, jak i smartfonów) pracujących pod kontrolą mobilnych okienek. Strona nowego sklepu pozwala przeglądać zawartość na podstawie zadanych kryteriów wyszukiwania, jak i również z użyciem kategorii lub wersji systemu (Windows Mobile 6 lub starsze edycje). Wśród dostępnych produktów wymienić warto narzędzia do komunikacji, schematy dla mobilnych okienek i pakiety oprogramowania zabezpieczajże przed złośliwym oprogramowaniem.

Co ciekawe, po zakupie wybranego programu można go zwrócić (w przeciągu 24 godzin od zakupu) i otrzymać zwrot pieniędzy. Jak zapewnia Microsoft, oferta nowej usługi będzie sukcesywnie zwiększana.

Warto przeczytać: artykuł "MWC: Microsoft prezentuje Windows Mobile 6.5 oraz nowe usługi"