Microsoft uruchamia Photosynth

Innowacyjny projekt Microsoftu - Photosynth, który umożliwia odtwarzanie scen 3D na podstawie kolekcji zdjęć został wczoraj oddany w ręce użytkowników w finalnej postaci.

Photosynth został udostępniony w wersji beta półtora roku temu w postaci witryny sieci Web jako jeden z projektów opracowywanych przez Microsoft Live Labs. Niestety do tej pory użytkownicy nie mieli możliwości tworzenia własnych kolekcji. Interakcja z usługą ograniczała się jedynie do sposobności zobaczenia gotowych projektów przygotowanych przez Microsoft. Photosynth działał dotychczas bardzo wolno, kolekcje fotografii ładowały się długo, a program wolno reagował na wydawane polecenia użytkownika.

Microsoft uruchomił wczoraj witrynę Photosynth.com, która umożliwia (w końcu!) tworzenie własnych pokazów zdjęć i zapisywanie ich na serwerach Microsoftu, dając tym samym możliwość dzielenia się w ten sposób kolekcjami z innymi użytkownikami strony.

Przed rozpoczęciem procesu zabawy z Photosynth należy zainstalować oprogramowanie w postaci dodatku plug-in umożliwiającego interakcję z aplikacją poprzez przeglądarkę internetową oraz aplikacji pozwalającej tworzyć własne kolekcje. Photosynth uruchomić można jedynie w systemach Microsoftu: Windows XP z dodatkiem SP2 lub nowszym oraz Windows Vista. Pozostałe wymagania systemowe to minimum 256 MB pamięci operacyjnej (zalecane 1 GB i więcej) oraz karta graficzna z minimum 32 MB własnej pamięci wideo zgodna sprzętowo z DirectX 7 (aplikacja działa także na niektórych modelach zgodnych z DirectX 6). Photosynth uruchomić można w następujących przeglądarkach: Internet Explorer 7, Mozilla Firefox 2 lub 3.

Więcej informacji: witryna Photosynth (j. ang.)