Microsoft uruchamia myBulletins, sieciową listę biuletynów bezpieczeństwa

W każdy drugi wtorek miesiąca Microsoft wypuszcza poprawki systemowe, związane głównie z bezpieczeństwem (tzw. Patch Tuesday). Aby ułatwić pracę adminom mającym pod kontrolą wiele maszyn, otwarto sieciową usługę myBulletins.

myBulletins gromadzi w jednym miejscu informacje o poprawkach wraz z podaniem szczegółów dotyczących ich działania. Aby skorzystać z usługi, należy wejść na stronę biuletynu, zalogować się przy użyciu Konta Microsoftu, a następnie wybrać system Microsoftu, którego łatkami admin jest zainteresowany. W konfigurowalnym panelu pokażą się wszystkie niezbędne informacje na temat poprawek wypuszczonych przez Microsoft.

Microsoft uruchamia myBulletins, sieciową listę biuletynów bezpieczeństwa

Informacje o łatkach można ustawiać wg takich parametrów jak data, ważność czy konieczność restartu maszyny po ich wprowadzeniu. W tym ostatnim przypadku można jednak nie dostać konkretnej odpowiedzi, a enigmatyczne "Maybe". Pomijające ten szczegół, warto dodać, że wybrane przez użytkownika dane dotyczące łatek można również zapisać do pliku Excela. Oczywiście usługa myBulletins jest całkowicie darmowa.