Microsoft uruchomi alternatywę dla MobileMe

Gigant z Redmond zamierza uruchomić za miesiąc, podczas konferencji Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie, zestaw usług mających stanowić alternatywę dla MobileMe Apple'a.

Nowe rozwiązania skierowane będą do użytkowników urządzeń mobilnych, którzy będą mogli "składować" swoje dane w chmurze Microsoftu. Nowe usługi Cloud Computing oparte zostaną na platformie Windows Azure. Wśród nich znajdą się trzy różne serwisy, nazwane kodowo SkyBox, SkyLine i SkyMarket.

Pierwsza z usług, SkyBox będzie serwisem pozwalającym synchronizować informacje pochodzące z telefonów komórkowych z serwisem sieci Web. W jej ramach udostępniona zostanie możliwość wykonywania i przywracania kopii zapasowych, dostęp i sposobność zarządzania danymi oraz dzielenie się nimi z innymi użytkownikami przy użyciu prostego interfejsu. Dodatkowo, podobnie jak w MobileMe Apple'a, użytkownik będzie mógł w chmurze Microsoftu synchronizować SMSy, e-maile, kontakty czy zdjęcia z urządzeń mobilnych. Co najważniejsze, usługa działać ma nie tylko z urządzeniami Windows Mobile, ale także ze sprzętem innych producentów. Pełną listę kompatybilnych urządzeń poznamy zapewne po premierze.

SkyLine będzie miało podobną funkcjonalność, jak SkyBox, z tym, iż wycelowany zostanie w segment małych firm. Użytkownicy będą mogli dodatkowo synchronizować swoje urządzenia z Exchangem z wykorzystaniem własnych domen.

Ostatnia z usług, SkyMarket będzie niczym więcej, jak zwykłym sklepem online z aplikacjami dla telefonów z Windows Mobile na pokładzie. Ma stanowić odpowiedź Microsoftu na AppStore firmy z Cupertino.

Premiera nowych usług Microsoftu już za miesiąc. Zapewne nazwy się jeszcze zmienią, a całość trafi do rodziny Windows Live.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: