Microsoft uruchomi darmowy serwis muzyczny

Microsoft zdecydował się otworzyć własny serwis z darmową muzyką. Usługa ma być integralną częścią portalu MSN.com prowadzonego przez firmę.

Muzyczny serwis Microsoftu ma być gotowy do końca lipca. Jak powiedział Peter Bale, szef portalu MSN.com, całość będzie działała na podobnej zasadzie co Spotify tzn. użytkownik będzie mógł słuchać muzyki za darmo, korzystając ze strumieniowego przesyłu danych. Jedyną niedogodnością dla użytkownika będzie konieczność słuchania reklam nadawanych raz na pół godziny.

Microsoft planuje udostępnić w serwisie opcję płatnego dostępu. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty użytkownik będzie miał swobodny dostęp do całej bazy utworów, a ich odsłuchiwanie nie będzie przerywane reklamami. Przedstawiciel firmy zaznaczył jednak, że model biznesowy serwisu jest ciągle opracowywany i jego założenia wciąż mogą ulec zmianie.

Pojawiły się także przypuszczenia, że serwis muzyczny Microsoftu może być dostępny również poprzez konsolę Xbox 360. Firma planuje uczynić z tej platformy domowe centrum rozrywki. Już teraz za pośrednictwem Xboxa można pobierać filmy oraz bawić się w gry sieciowe.

Peter Bale twierdzi, że Microsoft, wykorzystując doświadczenie w branży muzycznej zdobyte przy pracy nad odtwarzaczem Zune, jest w stanie stworzyć serwis muzyczny, który wprowadzi nową jakość na rynek portali oferujących darmową muzykę.

Nasza Redakcja przetestowała i wybrała najlepsze nawigacje - zobacz ranking!

Nowość: najlepsze nawigacje z redakcyjnego rankingu możesz kupić w naszym sklepie. Sprawdź!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: