Microsoft uruchomił polską wersję portalu MSN

Microsoft uruchomił wersję beta polskiej edycji portalu MSN. Na razie można znaleźć na niej niewiele, przede wszystkim wiadomości, które dostarcza... portal Gazeta.pl. Pełna wersja polskiego MSN ma zostać uruchomiona na wiosnę.

Inne elementy portalu były już udostępnione przez Microsoft - to m.in. poczta Hotmail, komunikator Messenger czy serwis społecznościowy Windows Live Spaces. Jednak jak zapewnia Microsoft prace nad portalem trwają i ma być on rozbudowany o kilka dodatkowych modułów. Firma zamierza zbierać też opinie użytkowników, by lepiej dopasować MSN do ich potrzeb.

Polskim współpracownikiem MSN została firma Agora S.A., która dostarcza zawartość merytoryczną ze swoich serwisów internetowych - informacje i newsy. Firma nawiązała również współpracę ze swoimi międzynarodowymi i regionalnymi partnerami - Starlounge, firmą dostarczającą informacje o gwiazdach dla portali MSN w Europie oraz Foreca, która dostarcza prognozy pogody.

Microsoft uruchomił polską wersję portalu MSN

MSN Sport to po prostu serwis Sport.pl Agory w nowej skórce

-Zależy nam na stworzeniu produktu, który będzie idealnie odpowiadał na zapotrzebowanie polskiego rynku - mówi Michał Kostrzewa, szef działu produktów MSN w polskim oddziale Microsoft. Czy jednak treści z dużego polskiego portalu i kilka produktów od dawna obecnych na rynku wystarczą by podbić serca polskich użytkowników? O tym przekonamy się za kilka miesięcy.

Wersja Beta MSN Polska dostępna jest pod adresem: http://beta.pl.msn.com/