Microsoft uśmierca asystenta głosowego Cortana w Microsoft Launcher

Już od 1 maja nie skorzystamy z Cortany wbudowanej w Microsoft Launcher

Microsoft po spektakularnych próbach zaistnienia na rynku mobilnym zmienił nieco strategie. Obecnie gigant z Redmond skupia się na dostarczeniu swoich usług takich, jak Office na platformach mobilnych konkurencji. Mowa głownie o Androidzie oraz iOS.

Microsoft uśmierca asystenta głosowego Cortana w Microsoft Launcher

Źródło: pcworld.com

Na pierwszy z systemów operacyjnych dostępna jest także aplikacja Microsoft Launcher, która na przestrzeni lat zyskała wielu wiernych fanów. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ ekran startowy od Microsoftu to bardzo przemyślane rozwiązanie.

Niestety Microsoft nie ma najlepszych wiadomości dla użytkowników Microsoft Launcher. Na oficjalnym blogu poinformowano, że już wkrótce aplikacja Microsoft Launcher na urządzenia z systemem operacyjnym Android straci wsparcie dla asystenta głosowego Cortana.

Microsoft obecnie dąży do zmniejszenia dostępności swojego asystenta głosowego, który jest już wycofywany z niektórych rynków. Wszystko wskazuje na to, że gigant z Redmond uznał wyższość konkurencyjnych rozwiązań od Google, Amazonu oraz Apple i chwilowo nie chce inwestować kolejnych pieniędzy w Cortanę.

Microsoft mówi, że Cortana przestanie być kompatybilna z Microsoft Launcher pod koniec przyszłego miesiąca. Fani asystenta głosowego od Microsofta nadal będą mogli skorzystać z cyfrowego asystenta głosowego Cortana instalując oddzielną aplikację Cortana z Google Play.

Posta umieszczony na blogu Microsoft informuje również, że zmiany w obrębie aplikacji Cortana pozwolą na ulepszenia w zakresie produktywności.

W Stanach Zjednoczonych Cortana na Androidza skupi się na pilnowaniu kalendarza swoich użytkowników. Umożliwi także dodawanie nowych przypomnień w obrębie aplikacji Microsoft To Do.

Nawet po wprowadzeniu wyżej wymienionych zmian Microsoft informuje, że Cortana nadal będzie opowiadać żarty i udzielać odpowiedzi na pytania w oparciu o wyszukiwarkę Bing. Nie zabraknie również możliwości ustawiania alarmów, timerów oraz otwierania aplikacji.

Do wszystkich czynności potrzebna jest aplikacja, która od ubiegłego miesiąca nie jest już dostępna w Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Meksyku, Chinach, Hiszpanii, Kanadzie i Indiach.

Źródło: phonearena.com