Microsoft uśmierca projekt Nokia X

Oprócz informacji o planowanych potężnych zwolnieniach Microsoft zapowiedział natychmiastowe zakończenie projektu Nokia X.

Dzisiaj informowaliśmy o oficjalnym oświadczeniu, które wydał szef Microsoftu, Satya Nadella. Informuje w nim, że w ramach restrukturyzacji firmy pracę straci aż 18 tysięcy osób. 12,5 tysiąca z nich to pracownicy przejętego mobilnego działu Nokii.

Koniec Nokia X

Oświadczenie wydał również były szef Nokii, Stephen Elop, który zapowiedział zakończenie projektu Nokia X, w ramach którego powstawały smartfony pracujące w oparciu o system Android. Dowiedzieliśmy się ponadto, że:

- projekty i produkty realizowane w ramach projektu Nokia X zostaną jak najszybciej zaadoptowane na potrzeby smartfonów z Windows Phone

Zobacz również:

  • Najlepsze programy do czyszczenia systemu Windows
  • Ranking smartfonów do 1500 zł [Edycja 2021]

- istniejące smartfony Nokii z Androidem będą dalej wspierane

Jak widać, życie rodziny smartfonów Nokii z Androidem było bardzo krótkie, chociaż w sumie i tak wielkim zaskoczeniem było, że Microsoft w ogóle na nie pozwolił. Obecnie wydaje się też, że zapowiedziany niedawno oficjalnie model Nokia X2 może nie trafić do sprzedaży. Kto chciałby bowiem pakować się w tę tonącą platformę?