Microsoft ustanawia nowy rekord Guinnessa w programistycznym maratonie

2567 programistów aplikacji dla Windows 8 na jednej sali. Nowy rekord Guinnessa ustanowiony!

Stary rekord został pobity przez 2567 programistów, którzy przez 18 godzin tworzyli aplikacje dla systemu Windows 8. Gdzie do tego doszło? Oczywiście w kraju, który słynie z bicia rekordów Guinnessa, czyli w Indiach.

"Deweloperzy są w centrum sukcesu Microsoftu. Indie to dom dla jednych z najbardziej utalentowanych deweloperów na świecie. Skupiliśmy się na tym, aby umożliwić im budowę nowej generacji aplikacji. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć niektóre z aplikacji stworzonych na Windows Appfest" - powiedział obecny na imprezie Jon DeVaan, wiceprezes dywizji Windows w Microsofcie.

Przed rozpoczęciem intensywnego programistycznego maratonu deweloperów czekała też przyjęta przez nich gromkimi brawami niespodzianka. Za pośrednictwem wiadomość wideo wiele szczęścia życzył im bowiem sam Steven Sinofsky, szef działu Windows i Windows Live.

Organizowana prze Microsoft impreza Appfest ma na celu zachęcić deweloperów do pracy nad aplikacjami przeznaczonymi dla nowych "okienek", których premiera została zaplanowana na 26 października. Mam nadzieję, że tak też się stanie, co może przełożyć się na znaczące wzbogacenie oferty Windows Store.