Microsoft: uwaga na oszustów kontrolujących legalność oprogramowania

Polski oddział Microsoft wystosował list, w którym ostrzega użytkowników oprogramowania komputerowego przed wpuszczaniem do prywatnych mieszkań osób podszywających się lub powołujących na firmę Microsoft. Osoby te, według informacji firmy, rozwieszają ogłoszenia i przeprowadzają kontrole legalności oprogramowania. Microsoft podkreśla, że samozwańczy kontrolerzy nie działają z polecenia firmy i nie posiadają do tego żadnych pełnomocnictw.

Microsoft: uwaga na oszustów kontrolujących legalność oprogramowania

Ogłoszenie zapowiadające "kontrolę"

MS rozesłał komunikat, w którym czytamy: " W związku z docierającymi do nas informacjami o pojawieniu się w blokach mieszkalnych w kilku województwach ogłoszeń o planowanej kontroli legalności oprogramowania na prywatnych komputerach, chcielibyśmy poinformować, że akcja ta nie jest inicjatywą polskiego oddziału Microsoft i nie jest prowadzona w porozumieniu z nami. Nie jest nam również znane powiązanie jej inicjatorów z instytucjami zajmującymi się promocją i ochroną legalności oprogramowania komputerowego ani polskimi organami ścigania".

Microsoft przestrzega użytkowników przed wpuszczaniem do mieszkań samozwańczych kontrolerów. Podkreśla, że osoby te nie działają z jego polecenia ani nie mają jego pełnomocnictw.

"Prosimy jednocześnie, aby osoby, które spotkały się z tego typu akcją w swoim mieście, na swoim osiedlu lub w swoim bloku informowały o tym lokalne jednostki policji lub polski oddział Microsoft - [email protected] " - głosi list polskiego oddziału Microsoftu.

Według naszych informacji, oszuści działają m.in. na Śląsku, Lubelszczyźnie, w Bielsku Białej. "O pojawieniu się ogłoszeń zapowiadających "kontrole" wielokrotnie informowały nas lokalne media" - mówi Bartłomiej Danek, rzecznik Microsoft Polska.

Aktualizacja: 19 stycznia 2007 19:55

Do artykułu został dołączony skan ogłoszenia zapowiadającego "kontrolę".