Microsoft: w Chinach Windows Phone wyprzedzi iPhone'a

Windows Phone zbiera pochlebne recenzje, ale ciągle nie odnosi sukcesu wśród kupujących, którzy częściej wybierają inne smartfony. Microsoft jest jednak ambitny i podczas niedawnego wejścia na chiński rynek stwierdził, że pokona na nim iPhone'a.

Windows Phone w Chinach

Niektórzy analitycy twierdzą, że Chiny już są największym rynkiem smartfonów, a inni, że wyprzedzą one USA w roku 2012. Niezależnie od tego, sukces w tym kraju jest bardzo ważny. Microsoft zaprezentował więc wersję systemu Windows Phone 7.5 zlokalizowaną na chiński rynek. Producent systemu stwierdził, że niedługo pokona na nim iPhone'a.

Simon Leung z Microsoftu powiedział, że niższe ceny smartfonów z Windows Phone pomogą w zdobyciu rynku. W krótkim czasie chce on sprzedawać więcej smartfonów niż Apple. Leung stwierdził, że ceny urządzeń z systemem Windows Phone w Chinach będą jeszcze niższe niż obecnie. Na tym rynku może to mieć kluczowe znaczenie dla wielu użytkowników.

Zobacz również:

  • Vivo IQOO Z5 oficjalnie. Czy Polacy go kupią?
  • Windows 11: Twój Telefon zyskuje nowy wygląd
  • Mniejszy znaczy wolniejszy? iPhone 13 mini ma słabszą ładowarkę

Microsoft pracuje nad smartfonami m.in. z Nokią, HTC i Samsungiem, a niedawno chińska firma ZTE zaprezentowała niedrogie urządzenia z Windows Phone, których cena wynosi 1 000 yuanów (niespełna 500 PLN). To prawie pięć razy mniej niż cena Apple iPhone'a 4S z 16 GB, który kosztuje w Chinach 4 988 yuanów (w Polsce 2 699 PLN).

Myślicie, że Microsoft ma szansę zagrozić dominacji Apple i Google Androida na rynku smartfonów? Jeśli nie jesteście pewni, to zobaczcie nasze test smartfonów z Windows Phone i nie tylko.