Microsoft w końcu poprawił powiadomienia w komunikatorze Skype

Twórcy komunikatora Skype przygotowali niespodziankę dla swoich użytkowników. Od teraz osoby, które są zalogowane do komunikatora na wielu urządzeniach jednocześnie, nie będą otrzymywały zdublowanych powiadomień.

Skype, będący dziś własnością Microsoftu, jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych umożliwiających rozmowy tekstowe, audio i wideo. Usługa jest dostępna od lat i pierwsze wersje aplikacji dostępowej oraz sam protokół projektowane były jeszcze przed rewolucją smartfonową.

Teraz twórcy Skype’a mają problemy z dostosowaniem usługi do dzisiejszych realiów. Użytkownicy komunikatora korzystają teraz z usługi na wielu urządzeniach jednocześnie, co sprawia problemy związane z synchronizacją. Osoby odpowiedzialne za rozwój usługi komunikacyjnej Microsoftu pracują jednak nad tym, żeby użytkownicy mogli korzystać z usługi bez problemów.

Zobacz również:

  • Jak powstały nazwy największych firm technologicznych? Czy wiesz, co oznaczają?

W pierwszej kolejności w Skype zaimplementowana została wspólna historia konwersacji, która synchronizowana jest między urządzeniami. Później wprowadzono synchronizację informacji o przeczytanych wiadomościach. Teraz przyszła kolej na powiadomienia. Do tej pory po otrzymaniu wiadomości informacja o tym przekazywana była do wszystkich urządzeń, gdzie użytkownik zalogował się na swoje konto.

Microsoft w końcu poprawił powiadomienia w komunikatorze Skype

Teraz powiadomienia będą odtwarzane tylko przez to urządzenie (komputer, tablet lub smartfon), z którego aktywnie korzysta użytkownik. Jeśli Skype wykryje, że użytkownik przestał korzystać ze Skype’a na danym urządzeniu, to powiadomienia o wiadomościach tekstowych znów będą wysyłane na wszystkie urządzenia.

W momencie, w którym użytkownik ponownie zacznie pracę na jednym z urządzeniu, powiadomienia znów będą wysyłane tylko na aktywnie wykorzystywany sprzęt. Nie dotyczy to jednak połączeń przychodzących. W tym przypadku nadal Skype będzie dzwonił na każdym urządzeniu, a użytkownik będzie mógł wybrać, na którym chce odebrać rozmowę.

źródło: blogs.skype.com