Microsoft w końcu porzuca ikony z czasów Windows 95

Microsoft przygotowuje się do odświeżenia ikon z czasów Windows 95. Gigant świata oprogramowania powoli ulepsza ikony w ramach „gruntownego odmłodzenia wizualnego” zaplanowanego na koniec tego roku.

Microsoft w końcu porzuca ikony z czasów Windows 95

Nowy design Windows 10

W marcu widzieliśmy wiele nowych ikon systemowych, z nowym Eksploratorem plików, folderem, Koszem, ikonami dysków i nie tylko. Firma Microsoft planuje teraz odświeżyć ikony systemu Windows 95, które czasami można spotkać w najnowszym systemie.

Windows Latest zauważył nowe ikony trybu hibernacji, sieci, pamięci, stacji dyskietek i wielu innych elementów w pliku shell32.dll w wersji zapoznawczej systemu Windows 10.

Ta biblioteka DLL jest kluczową częścią Windows Shell, która wyświetla ikony w różnych oknach dialogowych w całym systemie operacyjnym.

Microsoft w końcu porzuca ikony z czasów Windows 95

Nowe vs. stare ikony systemowe

Cała ta praca mająca na celu poprawę spójności systemu Windows jest częścią projektu nowego designu Windows 10 o kryptonimie Sun Valley. Oczekuje się, że zmiany wizualne pojawią się w aktualizacji Windows 10 21H2, która powinna pojawić się w październiku.

Microsoft do tej pory ujawnił nowe ikony systemowe dla systemu Windows 10, a także ulepszenia ikon Eksploratora plików i bardziej kolorowe ikony systemu Windows 10, które pojawiły się w zeszłym roku. Zaokrąglone rogi będą również dużą częścią Sun Valley, wraz ze zmianami we wbudowanych aplikacjach i menu Start.

Oczekujemy, że dowiemy się więcej o Sun Valley na konferencji Microsoft Build pod koniec tego miesiąca lub w ramach specjalnego wydarzenia poświęconego nowościom dotyczącym systemu Windows.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak będzie wyglądał nowy Windows 10, sprawdź naszą najnowszą aktualizację.