Microsoft w końcu pozbędzie się starego menedżera zadań z Windows 11! Co go zastąpi?

Microsoft aktualizuje kolejne elementy systemu operacyjnego Windows 11. Tym razem zabrano się za archaiczny menedżer zadań. Jak wygląda najnowsza wersja i co oferuje?

Microsoft wprowadził właśnie na rynek najnowszą kompilację testową Windowsa 11. W systemie operacyjnym Windows 11 build 22538 zaktualizowano Menedżera zadań, który do Windowsa 11 został przeniesiony wprost z Windowsa 10.

Menedżer zadań w Windows 11
fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Menedżer zadań w Windows 11

fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Nowa wersja tego przydatnego narzędzia zyskała zupełnie nowy wygląd interfejsu użytkownika, który został dopasowany do całego systemu operacyjnego.

Zobacz również:

  • Windows 11 - co się zmieni w systemie? [25.05.2022]
  • Windows: jak stworzyć listę zainstalowanych programów?
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [19.05.2022]

Aktualnie w Windowsie 11 22538 otrzymamy wersję beta nowego menedżera zadań. Microsoft zdecydował się na całkiem udaną aktualizację, która jest zgodna z WinUI oraz efektem rozmycia Mina. Stary interfejs z zakładkami na górze został zastąpiony przez pasek boczny znajdujący się z lewej strony okna.

Nowy Menedżer zadań
Źródło: FireCubeStudio via windowscentral.com

Nowy Menedżer zadań

Źródło: FireCubeStudio via windowscentral.com

Dodatkowo poza nowym układem Microsoft przeprojektował wygląd informacji o maszynie. Teraz znajdują się one na szczycie i zawierają nazwę urządzenia oraz procentowe wykorzystanie procesora, karty graficznej, pamięci operacyjnej, dysku oraz sieci.

Microsoft nie zmodyfikował jeszcze wykresów. Dane na żywo wyświetlane są w taki sam sposób jak w poprzednim wydaniu Menedżera zadań.

Nowy Menedżer zadań pojawi się w Windows 11 razem z przeprojektowanym odtwarzaczem muzyki oraz aplikacją notatki. Aktualnie nie wiadomo kiedy nowości trafią do stabilnej wersji Windowsa 11. Stanie się to zapewne za kilka miesięcy.