Microsoft w końcu zabiera się za Teamsy na Maca. Czas na optymalizację

Każdy użytkownik Maca wie, że Microsoft Teams to aplikacja, która wymaga gruntownej przebudowy. Gigant z Redmond w końcu zamierza zoptymalizować swoją aplikacje na komputery od Apple.

Użytkownicy komputerów Mac nie są zbytnio zadowoleni z działania aplikacji Microsoft Teams. Nawet posiadanie najnowszego modelu nie gwarantuje odpowiedniej wydajności i kultury pracy.

MacBook Pro

MacBook Pro

Mój niespełna dwuletni MacBook Pro solidnie nagrzewa się podczas pracy z Teamsami, a sam program nie działa zbyt płynnie.

Z podobnymi problemami borykają się również inni użytkownicy komputerów pracujących pod kontrolą macOS.

Microsoft obiecał właśnie, że popracuje nad aplikacją Microsoft Teams dla komputerów Mac. Inżynierowie z Redmond mają skupić się na optymalizacji oprogramowania. Nowa wersja Teamsów będzie szybsza i zdecydowanie mniej zasobożerna.

W oficjalnym oświadczeniu prasowym Microsoft przekazał, że "intensywnie zajmuje się innymi obszarami wydajności klienta Mac".

Niestety firma nie podzieliła się informacjami na temat daty premiery nowej wersji Microsoft Teams na komputery Mac. Z drugiej strony dobrze wiedzieć, że Microsoft w końcu zdał sobie sprawę z występowania problemu i zamierza naprawić aplikację Teams na komputery Mac.

Ostatnimi czasy Microsoft Teams otrzymał aktualizację wprowadzającą nowe funkcje. Gigant z Redmond zintegrował aplikację z paskiem dotykowym Touch Bar w MacBookach Pro.

Po nowych funkcjach nadszedł czas na optymalizację. Mamy nadzieję, że nowa aktualizacja pojawi się jak najszybciej i rozwiąże problemy z czasami pracy na baterii, niską wydajnością oraz ogromną zasobożeroością.

Microsoft pracuje również nad udostępnieniem możliwości wysyłania prywatnych wiadomości do nauczycieli.

Źródło: mspoweruser.com