Microsoft: większość z was maksymalizuje aktywne okno

W blogu poświęconym Windows 7 co pewien czas publikowane są niezwykle ciekawe statystyki dotyczące sposobu, w jaki użytkownicy pracują z systemem z Redmond. Zgodnie z ostatnimi danymi większość z nas korzysta z tylko jednego aktywnego okna, które przysłania wszystkie pozostałe - co sugeruje, że zostaje ono zmaksymalizowane na cały ekran.

Nie tak dawno Microsoft opublikował interesujące dane o liczbie aktualnie otwartych okien. Okazało się, że 20 procent godzących się na badanie internautów miało otwartych 0-5 okien. Największa grupa (niemal 50 procent) korzystało z 6-9 okienek, kolejne 20 procent używało 10-14 okienek.

Okien dużo, ale widoczne jedno

Choć co drugi z nas ma 6-9 otwartych okien, aż u 60 procent użytkowników w danym momencie na pulpicie wyświetlane jest tylko jedno - pozostałe są pod nim schowane lub zminimalizowane.

Zobacz również:

  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8
  • Windows 11: co zmieni się w systemie? Oto nowości

Równolegle z dwóch okien korzysta 29 procent użytkowników. O tym, jak mizerny jest poziom ludzkiej wielozadaniowości - albo też jak ważny jest dla nas porządek? - świadczy fakt, że zaledwie 11 procent użytkowników ma obok siebie otwarte trzy (lub więcej) okien.

Publikowane przez Redmond dane zbierane są za pomocą Programu poprawy jakości obsługi klienta systemu Windows (ang. Windows Feedback), w którym udział jest dobrowolny.