Microsoft wkracza na rynek akcesoriów dla notebooków

Gigant z Redmond poinformował o wejściu na rynek akcesoriów dla laptopów. Pierwszymi urządzeniami Microsoftu dedykowanymi notebookom są podkładka chłodząca oraz zestaw specjalnych myszy Arc.

Decyzja ta została spowodowana coraz większą sprzedażą komputerów przenośnych w stosunku do desktopów. Nowymi akcesoriami zajmie się zespół Microsoft Hardware.

Nowa podkładka pod laptopy zwraca uwagę ciekawą stylistyką i będzie miała wbudowany wentylator (zasilany gniazdem USB). Gadżet będzie bardzo cienki (1,16 cala grubości) i dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i białym). Według zapewnień Microsoftu, podkładka dopasowana ma być do wszystkich notebooków.

Microsoft wkracza na rynek akcesoriów dla notebooków

Nowa podkładka chłodząca pod notebooki od Microsoftu

Drugą serią akcesoriów dla notebooków są nowe myszy Arc - edycja specjalna w nowych wariantach kolorystycznych: zielonej oliwki, białym, niebieskim i purpurowym.

Nowa podkładka Microsoftu ma trafić do sprzedaży w lipcu br., w sugerowanej cenie detalicznej 29,95 dolarów. Myszki Arc z edycji specjalnej będą dostępne w sklepach już w tym miesiącu (w cenie 49,95 dolarów).

Nowe produkty będą objęte trzyletnią gwarancją producenta. Więcej informacji na stronie Microsoft Hardware (w j. ang.).

Zobacz Ranking produktów PCWorld.pl - notebooki i myszy komputerowe