Microsoft wkrótce zakończy sprzedaż detaliczną Windows 8

31 października to ostatni dzień, w którym Microsoft będzie prowadził detaliczną sprzedaż sytemu Windows 8.

Sześć lat temu na rynku pojawił się Windows 7, który zdaniem wielu użytkowników jest prawie najlepszym systemem w historii Microsoftu ustępując pola jedynie Windows XP. Dokładnie 31 października 2014 roku producentom komputerów zostaną sprzedane jego ostatnie licencje. Jeżeli zajrzymy na stronę "Zestawienie dotyczące cyklu życia systemu Windows" przekonamy się, że data ta dotyczy także innego, zupełnie inaczej przyjętego przez rynek systemu: Windows 8.

Windows 8 - koniec sprzedaży detalicznej zaplanowano na 31 października 2014 roku

Windows 8 - koniec sprzedaży detalicznej zaplanowano na 31 października 2014 roku

Dokładnie w tym dniu amerykańska firma zakończy sprzedaż detaliczną systemu. Nie jest to jednak oczywiście jego koniec ponieważ w dalszym ciągu będzie dostarczany wraz z nowymi komputerami.

Podejmując tę decyzję Microsoft ma chyba nadzieję, że wpłynie na zwiększenie udziału w rynku systemu Windows 8.1. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że już wiosną 2015 roku będziemy mogli kupić Windows 10, który w teorii ma być pozbawiony wszelkich wad Windows 8, powinniśmy oczekiwać tutaj raczej jedynie kosmetycznych zmian.

Obecnie według Net Applications rynek dektopowych systemów operacyjnych przedstawia się następująco:

Rynek desktopowych systemów operacyjnych

Rynek desktopowych systemów operacyjnych

Na koniec warto przypomnieć, że 26 października Windows 8 obchodził 2. urodziny. Mało kogo to jednak chyba obchodziło...