Microsoft woła o pomoc - deweloperzy naprawią Xbox Series X

Microsoft rozpoczął współpracę z deweloperami, aby zniwelować problemy z wydajnością swojej konsoli.

Czysto teoretycznie Microsoft Xbox Series X jest wydajniejszy od Sony PlayStation 5. Niestety same podsezpoły to nie wszystko. Liczy się także optymalizacja oprogramowania, z którą gigant z Redmond posiada obecnie spory problem.

Xbox Series X
Źródło: techadvisor.co.uk

Xbox Series X

Źródło: techadvisor.co.uk

Gry, które dostępne są na obie konsole najnowszej generacji działają zauważalnie lepiej na konsoli od Sony. Bezpośrednie porównania najczęściej kończą się miażdżąco dla konsoli od Microsoftu.

Mowa o tytułach takich, jak Devil Mar Cry V: Special Edition, Asassin's Creed Valhalla oraz Dirt 5. Gry te na PlayStation 5 oferują zauważalnie lepszą jakość grafiki.

W oświadczeniu prasowym dla portalu Ther Verge, Microsoft przekazał, że rozpoczyna współpracę z deweloperami, która ma naprawić problemy z optymalizacją oprogramowania oraz gier. W konsekewncji podjętych działań Xbox Series X ma stać się co najmniej tak samo wydajny, jak konsola od Sony.

Microsoft podkreśla, że chodzi o bolączki wieku dziecięcego. Konsole nowej generacji dopiero pojawiają się na rynku i minie jeszcze trochę czasu, zanim oprogramowanie i gry będą dopracowane. Posiadacze PS5 i Xbox'a Series S/X powinni przyzwyczaić się do częstych aktualizacji oprogramowania na przestrzeni najbliższych dni.

Zobacz, gdzie kupisz od ręki Microsoft Series X.

Źródło: mspoweruser.com