Microsoft wprowadza "Napraw to za mnie"

Od niedawna w Bazie Wiedzy Microsoftu zaczęły pojawiać się specjalne przyciski "Fix it", dzięki którym użytkownicy mogą automatycznie rozwiązać swoje problemy z systemem Windows. Niestety, ta swego rodzaju usługa dostępna jest jedynie w bazie anglojęzycznej, do tego jedynie w niewielu artykułach.

Microsoft wprowadza "Napraw to za mnie"

Firma Microsoft już od bardzo dawna oferowała użytkownikom systemu Windows rozmaite poradniki, które niejednokrotnie szczegółowo doradzały jak samodzielnie rozwiązać konkretny problem. Do tej kategorii "pomocy we własnym zakresie" zaliczają się m.in. Baza Wiedzy, centrum rozwiązań, grupy dyskusyjne, społeczności techniczne Microsoft czy też wyszukiwarka komunikatu o błędzie. Główna z tych gałęzi, Baza Wiedzy, niedawno wzbogacana została o nowe narzędzie, które znacznie ułatwia użytkownikom naprawę systemu.

Niektóre artykuły w anglojęzycznej Bazie Wiedzy wspomagane są bardzo interesującą funkcją "Fix it for me", czyli "Napraw to za mnie!". Użytkownik po kliknięciu w odpowiedni obrazek pobiera i uruchamia specjalnego kreatora, który po kolei wykonuje wszystkie kroki opisane w rozwiązaniu problemu. Dzięki temu początkujący użytkownicy nie muszę osobiście przedzierać się przez dziesiątki zakładek, folderów i opcji, które na pewno często zniechęcają ich do podjęcia jakichkolwiek działań naprawczych.

Szczegółowy opis funkcji "Napraw to za mnie" wraz z przykładowymi artykułami znajdziecie na blogu Microsoftu: "Fix it for me blog".