Microsoft wprowadza nowe pakiety Office 365 dla małych i średnich firm

Microsoft zdecydował się na modyfikację subskrypcji pakietu Office 365 dla małych i średnich firm. Nowe sposoby rozliczeń mają być korzystniejsze dla osób prowadzących biznes i pozwolić na lepsze dopasowanie oferty do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Gigant z Redmond postanowił stać się nieco bardziej elastyczny w kwestii abonamentów na usługę Office 365. Zapewnia ona możliwość użytkownikom domowym i firmom korzystania z najnowszych wersji najpopularniejszego pakietu biurowego świata, w tym takich programów jak Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Zmiany dotyczą wersji Office 365 przeznaczonej dla małych i średnich przedsiębiorstw, czyli takich od 1 do 250 pracowników.

Za 3 miesiące w ofercie Microsoftu dostępne będą trzy nowe plany abonamentowe Office 365. Pierwszym z nich będzie Office 365 Business Essentials, który zastąpi dostęp do podstawowych usług Microsoftu w chmurze i 50 GB miejsca na pocztę. Zastąpi on Office 365 Smal Business. Zmianą jest dodanie obsługi usług takich jak Yammer i Active Directory oraz zwiększenie liczby użytkowników z 25 do 300.

Drugim planem będzie Office 365 Business, który zastąpi (zapewne) połączenie Office 365 ProPlus i OneDrive dla biznesu. Ten pakiet da użytkownikom dostęp do pełnych aplikacji Office wraz z 1 terabajtem przestrzeni dyskowej w chmurze OneDrive. Ostatnią formą rozliczenia będzie Office 365 Business Premium, który zastąpi pakiet Office 365 Small Business Premium and Midsized Business. Da on pracownikom dostęp do aplikacji lokalnych oraz usług w chmurze.

Zmiany wchodzą w życie już pierwszego października, a skorzystać będą mogli z nich nie tylko nowi klienci, ale też wszyscy obecni. Jak na razie Microsoft nie zapowiedział zmian w pakietach Office 365 dla użytkowników domowych, ani Office 365 w wersji Enterprise.

źródło: winsupersite.com