Microsoft: wsparcie Windows Phone 8 do lipca 2014 roku. Z Windows Blue znacznie dłużej

Microsoft ujawnił, kiedy zamierza zaprzestać wsparcia technicznego dla mobilnych systemów Windows Phone 7.8 i Windows Phone 8.

Microsoft poinformował w jakim okresie będzie oferował wsparcie techniczne dla mobilnych systemów operacyjnych Windows Phone 7.8 i Windows Phone 8:

"Microsoft będzie oferował aktualizację dla systemu operacyjnego twojego telefonu, włączając w to aktualizacje bezpieczeństwa, przez okres 18 miesięcy od daty jego premiery. Dystrybucja aktualizacji może być kontrolowana przez mobilnych operatorów lub producentów telefonów, od których kupiliście swój telefon. Dostępność aktualizacji będzie także zależała od państwa, regionu i możliwości sprzętowych"

W przypadku Windows Phone 7.8, który zadebiutował na rynku 9.02.2013 roku oznacza to, że odpowiednia pomoc techniczna będzie go obejmowała do 9.09.2014 roku.

Windows Phone 8 zadebiutował na rynku wcześniej, 14.12.2012 roku, więc w jego przypadku okres ten dobiegnie końca 8.07.2014 roku.

Z Windows Phone Blue okres wsparcia dłuższy niż dla Androida i iOS?

Wiele na to wskazuje, że już latem Microsoft udostępni Windows Phone Blue. Jeżeli tak się stanie, właściciele zaktualizowanych smartfonów z Windows Phone 8 (np. Nokii Lumia 920) będą najprawdopodobniej mogli się cieszyć kolejnymi 18 miesiącami wsparcia. Sumując oba te okresy okazuje się, że w przypadku niektórych modeli wsparcie dla systemu będzie dostarczane przez blisko trzy lata, czyli naprawdę bardzo długo.


Zobacz również