Microsoft wspiera Linuksa i rozdaje Virtual Server 2005 R2

Microsoft ogłosił, iż klienci instalujący dystrybucje Linuksa na Virtual Server 2005 R2 nie będą mieli problemów z otrzymaniem wsparcia technicznego. Jednocześnie przedstawiciele koncernu potwierdzili, iż aplikacja będzie od teraz dostępna za darmo.

Na odbywającej się właśnie w Bostonie konferencji LinuxWorld, przedstawiciele koncernu z Redmond potwierdzili, iż zamierzają udostępnić wsparcie techniczne dla użytkowników korzystających jednocześnie z Windows i Linuksa przy pomocy aplikacji Virtual Server 2005 R2. Adam Zane, kierownik działu Windows Servers Microsoftu powiedział w oświadczeniu prasowym: "Dołożyliśmy wszelkich starań aby upewnić się, iż systemy operacyjne inne niż Windows będą dobrze funkcjonować zarówno na Virtual Server jaki i na naszych przyszłych produktach tego typu". Obsługa wirtualnych maszyn będzie również wbudowana w Windows Vista, zbliżający się nowy OS koncernu.

Wraz z tymi informacjami potwierdziły się doniesienia, iż Microsoft udostępni aplikację Virtual Server 2005 R2 za darmo (dotychczas wersja na 4 procesory kosztowała około 100 dolarów, a nieograniczona - około 200)

Więcej informacji: Microsoft

Aktualizacja: 05 kwietnia 2006 10:47

Virtual Server 2005 R2 Enterprise jest już dostępny do pobrania stąd