Microsoft wycofuje łatę KB937287, wstrzymuje Service Pack 1 do Visty

Po raportach dotyczących problemów z łatą KB937287, Microsoft postanowił chwilowo wycofać ją z dystrybucji. Była ona niezbędna do zainstalowania pakietu Service Pack 1, a zatem po jej usunięciu dodanie SP1 nie będzie możliwe. Tym samym przestał działać nasz nieoficjalny sposób na instalację SP1 PL w wersji ostatecznej.

Podana przez nas nieoficjalna sztuczka opisująca sposób instalacji ostatecznego wydania SP1 PL w Viście opierała się na przeciekach z betatestów i zakładała konieczność modyfikacji rejestru. Kto jednak z niej nie skorzystał, na razie będzie musiał obejść się smakiem.

W czym problem? Otóż przed instalacją SP1 konieczne było zainstalowanie łaty KB937287 umożliwiającej dodanie - oraz usunięcie w razie potrzeby - pakietu. Jak się jednak okazało, przynajmniej u niektórych użytkowników powodowała ona wieszanie się komputerów podczas aktualizacji, a nawet uszkodzenia danych na dysku.

Feralna łatka KB937287. Jej obecność w systemie jest niezbędna do zainstalowania (i ewentualnego usunięcia) pakietu Service Pack 1

Feralna łatka KB937287. Jej obecność w systemie jest niezbędna do zainstalowania (i ewentualnego usunięcia) pakietu Service Pack 1

Według Microsoftu, problem dotyczy bardzo niewielkiego odsetka użytkowników. Łatę wycofano jednak z dystrybucji na wszelki wypadek.

Użytkownicy, którzy posiadają już w systemie uaktualnienie KB937287 nie powinni go odinstalowywać. Jeśli nie spowodowało ono żadnych problemów, nie należy się nim przejmować.

Dodatkowe informacje: "Update on Windows Vista SP1 Prerequisite KB937287" (w języku angielskim)

Warto zajrzeć: "Vista SP1 i niedziałające programy"


Zobacz również