Microsoft wycofuje najnowszy Windows 10 Mobile dla Lumii

Microsoft po blisko pół roku od premiery Windows 10 przygotował wreszcie swój nowy system w wydaniu mobilnym. Windows 10 Mobile zadebiutował na smartfonach Lumia 950 XL, Lumia 950 i Lumia 550 i sprawia niestety użytkownikom sporo problemów. Dodatkowo aktualizacja, która miała poprawiać błędy, została właśnie wycofana.

Windows 10 zadebiutował w lipcu. Microsoft obiecywał, że to będzie pierwsza wersja systemu operacyjnego działająca na każdym urządzeniu niezależnie od wielkości ekranu, ale użytkownicy na Windows 10 Mobile z interfejsem dostosowanym do małych ekranów w smartfonach musieli poczekać kilka miesięcy.

System będący następcą Windows Phone 8.1 zadebiutował jak na razie na trzech urządzeniach produkcji Microsoftu. Pod kontrolą Windows 10 Mobile pracuje topowy phablet Lumia 950 XL, telefon z górnej półki Lumia 950 oraz budżetowa Lumia 550.

Zobacz również:

  • Windows 10 - 16 prostych sposobów na przyśpieszenie działania systemu [PORADNIK]
  • Microsoft wprowadza nowość w Teamsach. Tego się nie spodziewałeś

Posiadacze starszych urządzeń muszą albo uzbroić się w cierpliwość, albo zapisać swoje urządzenia do programu Windows Insider. Wtedy mają możliwość wgrania na wybrane smartfony niestabilnego systemu Windows 10 Mobile w wersji rozwojowej.

Microsoft wycofuje najnowszy Windows 10 Mobile dla Lumii

Microsoft wycofuje aktualizację Windows 10 Mobile dla nowych Lumii

Windows 10 Mobile nie zyskał przychylności pierwszych użytkowników. Na niewspieranych oficjalnie urządzeniach brakuje jeszcze sterowników, a oprogramowanie nie działa płynnie. Windows 10 Mobile sprawia też problemy użytkownikom nowych smartfonów Microsoftu.

Posiadacze nowych Lumii skarżą się między innymi na krótki czas pracy urządzeń z dala od gniazdka i nieusypianie procesów w tle. Pojawiła się już łatka Windows 10 Mobile, której zadaniem było rozwiązanie przynajmniej części problemów.

Niestety razem z ostatnią wersją Windows 10 Mobile pojawiły się razem z nią nowe błędy. Microsoft zdecydował się na wycofanie uaktualnienia Windows 10 Mobile na nowych Lumiach i szykuje kolejną poprawkę, ale nie wiadomo, kiedy zostanie ona udostępniona.